RŪTA ŽALIOJI: apie abortų draudimą ir jo pasekmes

Žalioji rūta (Ruta graveolens) laikoma pavojinga nėščioms moterims, nes stimuliuoja gimdos susitraukimus ir gali sukelti persileidimą. Rūtos įvaizdį lietuvių liaudies dainose esame įpratę interpretuoti kaip skaistybės simbolį, bet šis augalas turėjo visai kitą reikšmę. Rūtų antpilai vartoti kaip priemonė abortui.

Moterų istorijos (IV). Aš nufotografavau savo abortą

Mergina, norėdama duoti atsaką politikų, bažnyčios veikėjų ir kitų manipuliatorių gyvybės ir žudymo tematika naudojamai retorikai, slapta nufilmavo savo aborto procedūrą. Norėdama demistifikuoti už abortus pasisakančių žmonių pompastiškas kalbas, ji rodo, kad aborto priešininkų plačiai naudojamas embriono atvaizdas, apeliuojant į tai, kad net ir kelių dienų vaisius jau yra žmogus, realybėje atrodo taip:

Neseniai išgyvenau abortą.

Palei gatvę prie klinikos stovėjo apie tuziną protesuotojų. Tai buvo abortų priešininkai. Jie laikė transparantus su mirusių kūdikių nuotraukomis, plakatus religine tematika.

Prasiveržusi pro tuos žmones, kai durys rodėsi kaip kariniai įtvirtinimai, patekau į laukiamąjį. Koks bus mano abortas? Nusprendžiau slapta įamžinti jį mobiliuoju telefonu.

Sumaniau įrašyti ir pasidalinti savo aborto vaizdais tam, kad demistifikuočiau abortą ir paneigčiau į emocijas nukreiptus vaizdus, propaguojamus religijos apologetų ir atstovaujančiųjų politinei dešinei. Negyvų kūdikių nuotarukos yra propagandos įrankis debatuose, kuriuose ginčijasi tie, kurie už teisę į abortą ir tie, kurie už “užsimezgusios gyvybės išsaugojimą” bet kokia kaina. Tuose debatuose moterys ir jų kūnai dešiniųjų pasitelkiami kaip pėstininkai, įtvirtinant jų galią Jungtinėse Valstijose kultūriškai, politiškai ir religijos aspektu.

Mano abortas, po šešių savaičių nuo pastojimo atrodė visiškai kitaip negu vaizdeliuose, kuriuos mačiau prieš įeidama į kliniką tą dieną.

Štai mano abortas.

Šaltinis: http://www.thisismyabortion.com/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on January 9, 2014 by in Žiniasklaida apie teisę į abortą.
%d bloggers like this: