RŪTA ŽALIOJI: apie abortų draudimą ir jo pasekmes

Žalioji rūta (Ruta graveolens) laikoma pavojinga nėščioms moterims, nes stimuliuoja gimdos susitraukimus ir gali sukelti persileidimą. Rūtos įvaizdį lietuvių liaudies dainose esame įpratę interpretuoti kaip skaistybės simbolį, bet šis augalas turėjo visai kitą reikšmę. Rūtų antpilai vartoti kaip priemonė abortui.

Įstatymu siūloma įtvirtinti reprodukcines teises

ELTA, šaltinis delfi.lt
Įstatymu siūloma įtvirtinti reprodukcines teises

© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Seimo nariai siūlo reprodukcines teises įtvirtinti įstatymu. Seimo socialdemokratų frakcijos narės dr. Giedrės Purvaneckienės iniciatyva, bendradarbiaujant su Seimo nariais, ekspertais, NVO sektoriumi, parengtas ir užregistruotas Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektas.

Pagal projektą, reprodukcinė sveikata – tai su žmogaus reprodukcine funkcija susijusi fizinė, psichinė ir socialinė gerovė, kai jis neserga lytinės ir reprodukcinės sistemos ligomis, gyvena atsakingą, saugų ir visavertį lytinį gyvenimą bei gali turėti vaikų laisvai spręsdamas, kada, kiek ir kaip dažnai jų turėti.

Įstatymo projekto tikslas – įtvirtinti asmenų teises į mokslu grįstą reprodukcinės sveikatos informaciją, kokybiškas reprodukcinės sveikatos priežiūros paslaugas, užtikrinti jų prieinamumą, palankumą ir šiuolaikiškumą. Taip pat siekiama įgyvendinti mokslu grįstą lytinį ugdymą ir visuomenės lytinį švietimą.

„Tose šalyse, kur reprodukcinės teisės yra įtvirtintos, asmenys gyvena visavertiškesnį gyvenimą. Lytinis gyvenimas yra svarbi asmenų gyvenimo dalis, kuri neturi jų nepagrįstai varžyti ar netgi traumuoti – žmogus turi būti tinkamai informuotas ir jaustis saugiai. Kai kuriais atžvilgiais Lietuvoje padėtis nebūtų tokia bloga, išskyrus informacijos ir ugdymo stoką ar paslaugų brangumą, tačiau nuolat susiduriame su kėsinimais viską uždrausti. Todėl tokiomis aplinkybėmis tampa dar svarbiau tokias teises ir paslaugas užtikrinti įstatymu“,- teigia projekto iniciatorė ir viena iš bendraautorių Seimo narė dr. G. Purvaneckienė.

Seimo Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių parlamentinei grupei priklausantys įstatymo projektą pateikę parlamentarai tikisi, kad Seimui pritarus įstatymas galėtų įsigalioti jau nuo kitų metų sausio mėnesio.

http://www.delfi.lt/news/daily/health/istatymu-siuloma-itvirtinti-reprodukcines-teises.d?id=64268544#ixzz2w2ioOjK9

O čia galite panagrinėti patį projektą:
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=467170&p_query=reprodukcin%EBs&p_tr2=2

Publikacijos nuotrauka pagrinindiniame puslapyje – © Laura Vansevičienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on March 15, 2014 by in Žiniasklaida apie teisę į abortą.
%d bloggers like this: