RŪTA ŽALIOJI: apie abortų draudimą ir jo pasekmes

Žalioji rūta (Ruta graveolens) laikoma pavojinga nėščioms moterims, nes stimuliuoja gimdos susitraukimus ir gali sukelti persileidimą. Rūtos įvaizdį lietuvių liaudies dainose esame įpratę interpretuoti kaip skaistybės simbolį, bet šis augalas turėjo visai kitą reikšmę. Rūtų antpilai vartoti kaip priemonė abortui.

Peticija: ne privalomam 72 val. laukimui

Kviečiame pasirašyti peticiją prieš tai, kad nebūtų priimta įstatymo pataisa, kuri įpareigotų moterį, pasirinkusią nėštumo nutraukimą, išlaukti nustatytą 72 val. terminą, skirtą jos apsigalvojimui.

Mes, Lietuvos moterys ir vyrai, pasisakome prieš LR Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą naują nėštumo nutraukimo tvarką, pagal kurią nėštumo nutraukimui nukreipta moteris turėtų privalomai laukti nėštumo nutraukimo paslaugos 72 val. Per šį laikotarpį ji turėtų apgalvoti savo sprendimą ir galimai atsisakyti nėštumo nutraukimo paslaugos arba krizinio nėštumo centrų darbuotojai bandytų atkalbėti moterį nuo aborto. Dažniausiai moteris atvyksta į sveikatos priežiūros įstaigą jau apsisprendusi nutraukti nėštumą ir nenori laukti paslaugos. Klaidingai manoma, kad moteris pati negali teisingai nuspręsti, jai reikia pagalbos, todėl įteisinta tokia praktika žemintų moterį kaip asmenį, diskriminuotų ją kaip pacientę, nes kitiems pacientams privalomas sveikatos paslaugos laukimo terminas nenustatomas. Siūloma tvarka nepadidintų gimstatumo, nesumažintų abortų skaičiaus, bet pablogintų moters padėtį, nes dabar toks laukimo terminas moterims nenumatytas. Reikalaujame nekeisti esamos nėštumo nutraukimo tvarkos, nekurti barjerų moteriai gauti prieinamą nėštumo nutraukimo paslaugą ir skirti daugiau dėmesio moterų švietimui apie šeimos planavimą ir kontracepcijos priemones, kad jos galėtų išvengti neplanuoto nėštumo.

Peticiją galite pasirašyti čia: http://www.e-peticija.lt/peticija/186/ne-privalomam-72-val-laukimui

Paveikslėlis iš http://www.gopetition.com/howtowriteapetition.php

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on September 21, 2014 by in Žiniasklaida apie teisę į abortą.
%d bloggers like this: