RŪTA ŽALIOJI: apie abortų draudimą ir jo pasekmes

Žalioji rūta (Ruta graveolens) laikoma pavojinga nėščioms moterims, nes stimuliuoja gimdos susitraukimus ir gali sukelti persileidimą. Rūtos įvaizdį lietuvių liaudies dainose esame įpratę interpretuoti kaip skaistybės simbolį, bet šis augalas turėjo visai kitą reikšmę. Rūtų antpilai vartoti kaip priemonė abortui.

Šį pirmadienį – diskusija dėl naujųjų įstatymo pataisų. Kviečiame dalyvauti!

Šį pirmadinį, rugsėjo 29 d., 16 val. Vilniaus g. 16, 316 kab., Konferencijų salėje, vyks diskusija, kurią organizuoja Sveikatos ministerija, dėl nėštumo nutraukimo tvarkos pakeitimo.

Dabar siūloma nebe visai uždrausti nėštumo nutraukimą, kaip buvo norima padaryti anksčiau, bet privalomąja tvarka numatyti 72 val. nėštumo nutraukimo atidėjimą (išskyrus tuos atvejus, kai praėjus laukimo laikui bus viršytos 12 nėštumo savaičių). Per tas valandas būtų siekiama moterį įtikinti ir moralizuoti, kitaip tariant, teisėtai ir atvirai daryti jai spaudimą, kad ji pakeistų jau priimtą savo sprendimą nutraukti nėštumą, o tai Tarptautinės sveikatos organizacijos vertinama kaip moters galimybių į saugią ir prieinamą aborto procedūrą suvaržymas. Moters sprendimas tokiu būdu būtų laikomas nerimtu, ginčytinu ir galimai klaidingu, o atvirą bandymą pakeisti jos sprendimą – vadinasi, abejonę jos gebėjimu priimti sprendimus, norima įtvirtinti įstatymu. Ar moteris XXI amžiuje yra nepajėgi pati apsispręsti dėl savo reprodukcinio gyvenimo? Ar įtikinėjantys socialiniai darbuotojai ir krizinio nėštumo centro atstovai rūpinsis ja ir jos vaiku?

Žinome, kad už nėštumo nutraukimo suvaržymus pasisakanti visuomenės dalis telkia gretas. Kviečiame mobilizuotis ir moterų teisėms neabejingus žmones. Reikia, kad mūsų būtų daug, jei norime apginti moterų teisę į savo kūno integralumą, galiausiai į teisę būti pripažintoms pilnaverčiais, veiksniais ir savarankiškai sprendimus gebančiais daryti žmonėmis. Pasiruoškime klausimų ir pasiūlymų, išdėstykime argumentus, kad moters reprodukcinės teisės nebūtų apribotos ir kad ji būtų laikoma sprendimus gebančiu priimti sąmoningu subjektu.

Prašome susipažinti su rengiama įstatymo pataisa: http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaieska.showdoc_l?p_id=247938&p_org=10&p_fix=y&p_gov=n

Po įstatymo projekto yra galimybė pareikšti pastabas ir pateikti siūlymus. Kviečiame išsakyti savo nuomonę.

Už tai, kad kiekvienas vaikas būtų laukiamas, o moteris gerbiama.
Iniciatyva „Už teisę į saugų ir legalų abortą“

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on September 26, 2014 by in Žiniasklaida apie teisę į abortą.
%d bloggers like this: