RŪTA ŽALIOJI: apie abortų draudimą ir jo pasekmes

Žalioji rūta (Ruta graveolens) laikoma pavojinga nėščioms moterims, nes stimuliuoja gimdos susitraukimus ir gali sukelti persileidimą. Rūtos įvaizdį lietuvių liaudies dainose esame įpratę interpretuoti kaip skaistybės simbolį, bet šis augalas turėjo visai kitą reikšmę. Rūtų antpilai vartoti kaip priemonė abortui.

Apie mitingą

Labai ačiū tiems ir toms, kurie /-os atėjo į mitingą 2014 m. kovo 8 d. Išsakėme nuomonę, tačiau tai tik viena iš pilietinių priemonių nepritarti ir pasisakyti prieš galimą abortų draudimą Lietuvoje, kuris dar labiau pablogintų moterų padėtį šalyje, paskatintų nelegalius abortus ir abortų turizmą. Toliau stebėkime, kas vyksta šiuo klausimu LR valdžios institucijose, diskutuokime tarpusavyje bei viešai ir dalinkimės informacija. 

Reportažas apie renginį: https://priesabortudraudima.wordpress.com/2014/03/12/pries-abortu-draudima-mitingas-su-pakabomis/

–––––––––––––

Kvietimas į mitingą

2014 m. kovo 8 d., šeštadienį, 13 val. susirinkime prie Seimo rūmų ir pasakykime Seimo nariams – MOTERYS TURI TEISĘ SPRĘSTI PAČIOS!

Seimo nariai bando atimti esminę moterų teisę spręsti, kaip planuoti šeimą ir kada gimdyti vaikus. Kovo 8-ąją. – Tarptautinę moterų solidarumo dieną – kviečiame visus Lietuvos gyventojus susivienyti ir kartu pasisakyti už Lietuvos moterų teisę spręsti pačioms dėl savo ateities, šeimyninio gyvenimo ir nėštumo.

Planuojamas abortų draudimas nesprendžia problemų – tai tiesus kelias į nelegalių, moterų gyvybėms pavojingų abortų plitimą, savęs žalojimąsi, medicininį abortų turizmą. Abortų Lietuvoje kasmet mažėja ir be draudimo. Tam, kad jų būtų dar mažiau, reikalingos nuoseklios prevencinės priemonės – lytinis švietimas, prieinama kontracepcija, palankios socialinės ir materialinės aplinkos kūrimas šeimai. Užkirsti kelią šiam absurdiškam ir pavojingam įstatymui galime susirinkdami kovo 8 d. ir aiškiai pasisakydami už moters apsisprendimo teisę.

Kviečiame atsinešti vieną ar daugiau vielinių pakabų – tarptautinį nelegalių savadarbių abortų simbolį. Šalyse, kur draudžiami abortai, išlankstytos pakabų vielos tampa mirtinai pavojingų savadarbių abortų įrankiais. Pakabas surinksime ir įteiksime Seimui kartu su jūsų pridėtais rašteliais Seimo nariams bei raginimu pakabas naudoti rūbams kabinti, o ne abortams daryti.

Bendradarbiauti ir dalyvauti šioje pilietinėje akcijoje kviečiamos nevyriausybinės organizacijos, judėjimai bei politinės partijos.

Preliminari akcijos programa:

13:00 – 13:15: Šūkiai ir skanduotės
13:15 – 13:35: Renginio dalyvių pasisakymai, kalbos
13:35 – 13:45: Simbolinė pakabų akcija
13:45 – 14:00: Slemas – socialinės poezijos improvizacijos

Tie, kas tiesiogiai dalyvauti negalės, kviečiami pasirašyti po peticija „Už moterų teisę kontroliuoti savo pačių kūnus”- http://www.laisva.lt/

Kampaniją ir akciją organizuoja Lietuvos piliečių iniciatyva „Už teisę į saugų ir legalų abortą“, padedant Lietuvos žmogaus teisių centrui. Ši iniciatyva nėra susijusi nė su vien politine partija ar politiniu judėjimu.

Už moters laisvę! Už laisvus žmones! Už laisvą Lietuvą!

Renginys Facebook tinkle.

Ruošiamės renginiui – atnešk pakabą, išgelbėk gyvybę!
https://www.facebook.com/events/636403516426434/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: