RŪTA ŽALIOJI: apie abortų draudimą ir jo pasekmes

Žalioji rūta (Ruta graveolens) laikoma pavojinga nėščioms moterims, nes stimuliuoja gimdos susitraukimus ir gali sukelti persileidimą. Rūtos įvaizdį lietuvių liaudies dainose esame įpratę interpretuoti kaip skaistybės simbolį, bet šis augalas turėjo visai kitą reikšmę. Rūtų antpilai vartoti kaip priemonė abortui.

Kovo 8-ąją prie Seimo vyko pilietinė akcija „Už moterų teisę spręsti pačioms“

2014 Kovo 8-ąją, moterų kovų ir solidarumo dieną, Vilniuje prie Seimo įvyko pilietinė akcija  „Už moterų teisę spresti pačioms“. Nenorime, kad dabar turimos moterų teisės būtų apribotos, nenorime leisti už mus spręsti tiems, kurie ignoruoja medicinos pasiekimus ir sekuliarioje valstybėje nori primesti religines dogmas. Lieka tikėtis, kad valdžios atstovai nepasuks mūsų šalies vairo reprodukcinių teisių ribojimo, taigi visuomenės regreso link.

MITINGO REIKALAVIMUS GALITE RASTI ČIAhttps://priesabortudraudima.wordpress.com/2014/03/12/418/

Kampanija nesibaigia, bet norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie jos sėkmės ir sklaidos.  Ačiū visoms ir visiems atėjusiems į mitingą, ačiū mitinge sakiusiems kalbas, ačiū atsinešusiems tarptautiniu nelegalių abortų simboliu tapusias vielines pakabas ir palikusiems ant jų raštelius su žinutėmis valdžios atstovams ir atstovėms. Ačiū puikiai skaičiusiems (-ioms)  poeziją, kuri įgijo socialinį lygmenį ir labai praskaidrino renginį, dėkojame foto-akcijoje dalyvavusiems visuomenininkams ir aktyvistams, plakatų dirbtuvių dalyviams, tvarką mitingo metu užtikrinusiems savanoriams, visur ir visada pagelbėjusiam Lietuvos žmogaus teisių centrui, mus palaikiusiems ir pagelbėjusiems Tolerantiško jaunimo asociacijai, Asociacijai LGL,  „Demos“ kritinės minties institutui, dizaineriui Andriui Smalinskui, fotografėms Laimai Stasiulionytei, Laurai Vansevičienei, Ievai Zaleckytei-Burcustu, mitingą filmavusiai Fioklai Kiurei, mitingo muzika pasirūpinusiam Markui Splinteriui, informacija pasidalijusiems Lygių galimybių plėtros centrui, Moterų informacijos centrui, Lietuvos liberaliam jaunimui, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungai, Socialdemokračių moterų sąjungos Vilniaus klubui, Lietuvos medicinos studentų asociacijai (LiMSA), Liberalų sąjūdžiui, we thank for the international support from European Women’s Lobby, taip pat – visai iniciatyvinei grupei, organizuojančiai kampaniją. Atsiprašome, jei ką pamiršome paminėti. Palaikykime ryšį, kova dar nesibaigė! Taip pat laukiame Jūsų nuotraukų su plakatais – galerija Facebook iniciatyvos puslapyje https://www.facebook.com/uzteiseiaborta tebėra atvira!

Toliau pateikiame žiniasklaidos (delfi.lt) reportažą  „Prieš abortų draudimą – mitingas su pakabomis“ ir nuorodų, kur galite rasti pilietinės akcijos video bei nuotraukų.

Šeštadienį Vilniuje šalia Seimo rūmų į mitingą susirinko piliečiai, pasisakantys prieš abortų draudimą. Abortų draudimo priešininkai sako taip ginantys moterų teisę spręsti pačioms dėl savo ateities, šeimyninio gyvenimo ir nėštumo.

„Akcijos tikslas yra atkreipti politikų dėmesį, kad abortai negali būti uždrausti, nes abortų draudimas baigiasi liūdnomis socialinėmis pasekmėmis, didėja nelegalių abortų skaičius. Pavyzdžiui Lenkijoje, nelegalių abortų skaičius išaugo nuo 80 iki 150 tūkstančių. Tai reiškia, jog nelegalūs abortai baigiasi moterų mirtimis. Tai ne tik grėsmė sveikatai ir gyvybei. Abortų draudimas yra bloga priemonė mažinti abortų skaičių“, – BNS sakė vienas iš mitingo iniciatorių Donatas Paulauskas.

Kaip BNS sakė tvarką prižiūrintys pareigūnai, į mitingą skverelyje prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, esančios šalia Seimo, susirinko daugiau kaip 100 žmonių. Vilniaus miesto savivaldybė buvo išdavusi leidimą mitinguoti iki 300 žmonių.

Kai kurie akcijos dalyviai laikė plakatus su užrašais „Seimas prastas kontraceptikas“, „Moteris ne inkubatorius“, „Pigesnė kontracepcija = mažiau abortų“, „Lytinis švietimas = mažiau abortų“, „Nelegalūs abortai žudo“. Akciją organizavo Lietuvos žmogaus teisių centras ir piliečių iniciatyvinė grupė.

Mitingo dalyviai ant vielinių pakabų – tarptautinio nelegalaus aborto simbolio – užrašė savo žinutes Seimui, taip pat pakabas kabino ant kabyklų, taip primindami Seimo nariams, kad pakabos skirtos rūbams kabinti, o ne abortams daryti.

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė teigė, kad politikai, siūlydami tokius įstatymus, veidmainiauja. „Jei iš tiesų būtų rūpinamasi gyvybe, kaip teigia įstatymo rengėjai, matytume aiškias iniciatyvas, reaguojančias į didžiulį lytinio švietimo, prieinamos kontracepcijos ir sisteminio dėmesio žmogui trūkumą, taip pat prieinamų sveikatos ir socialinių paslaugų moterims, vyrams, vaikams, šeimoms reikalingumą.“ – sakė B. Sabatauskaitė.

Seime yra svarstomas grupės parlamentarų, kurių dauguma – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos narai, parengtas Gyvybės prenatalinėje fazėje įstatymo projektas, kuriuo, išskyrus retas išimtis, būtų uždrausti abortai. Pagal projektą, nėštumą gydytojas galėtų nutraukti tik tuo atveju, jei nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai, arba yra pagrįstų įtarimų, kad moteris pastojo dėl išžaginimo.

Lietuvoje šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės nutraukti nėštumą be papildomų sąlygų. Europos Sąjungoje (ES) abortai draudžiami Maltoje, Airijoje ir Lenkijoje. Likusios valstybės abortų nedraudžia, tik nustato ribą, iki kurios jie leidžiami. Šis terminas svyruoja nuo 10 iki 18 savaičių.

Statistika rodo, kad kasmet abortų Lietuvoje mažėja. 2004 metais jų buvo atlikta 10 tūkst. 644, 2007-aisiais – 9596, 2008-aisiais – 9031,o 2011 metais – 6205.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/pries-abortu-draudima-mitingas-su-pakabomis.d?id=64226680#ixzz2vl18gs1T

Video:
http://tv.lrytas.lt/?id=13942879531393894667

Poezijos skaitymų video –

Čia panaudotos nuotraukos autorė Laura Vansevičienė

Daugiau nuotraukų galite rasti čia
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1398828310384229.1073741831.1385207961746264&type=1

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on March 12, 2014 by in Žiniasklaida apie teisę į abortą.
%d bloggers like this: